Żyj wystarczająco dobrze [książka]

Gdy łapię doła lub nie umiem ogarnąć tego, co mam w głowie, szukam rozwiązania w książkach. Sięgam wtedy po coś, co na pewno warto przeczytać. Tym razem była to książka Agnieszki Jucewicz Żyj wystarczająco dobrze.

To kolejny zbiór wywiadów z psychologami i terapeutami, który stara się odpowiedzieć na pytanie jak dobrze żyć. Dobrze, nie w rozumieniu wygodnie, komfortowo i zasobnie, ale dobrze – w zgodzie ze sobą, z poczuciem własnej wartości, dojrzale.

Książka pomaga zrozumieć jak to jest z tym dobrym życiem. Pokazuje rzeczy, z którymi trzeba się zmierzyć: rozliczyć dzieciństwo i relacje z matką, przeżyć żałobę, poznać mechanizmy, które rządzą zachowaniami. Pokazuje też, które z nich są szkodliwe na dłuższą metę, a które nie. Daje akceptację dla zachowań, których się wstydzimy lub ukrywamy, a które są bardzo ludzkie i naturalne. Pozwala zrozumieć wiele zależności psychologicznych i pracować nad nimi.

Książki z tej serii zawsze zmuszają mnie do tego, by się zatrzymać i zastanowić. I porządkują aspergerowy chaos w głowie.

Doskonała lektura. Stawiam na półkę z napisem must read.Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: